Seo Danışmanlığı

SEO NEDİR?

Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu olan "SEO" Search Engine Optimization kelimesinin baş harflerinin kısaltmasıdır. SEO arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. SEO çalışmaları ile amaç bir web sitesinin arama motorlarında daha üst sıralarda çıkması ve böylece site ziyaretçi sayısının arttırılmasını sağlamaktır. Temel olarak Google, Bing veya Yahoo gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almak için yapılması gerekenler bütünüdür.

SEO NASIL YAPILIR ?

Günümüzde en çok kullanılan arama motoru “Google” olduğu için SEO ve internet kurallarını belirleyen kuruluş da “Google” olmuştur. “Google”, aramalarda her zaman kaliteli ve popüler sitelere öncelik vermektedir. SEO çalışmalarının iki farklı yönü vardır. Bir yönü kalite dediğimiz site içi SEO, diğer yönü ise popülerlik dediğimiz site dışı SEO olarak adlandırılmaktadır. Site içi çalışmalar anahtar kelimeler, içerikler, teknik durumlar ve yapısal unsurlarla ilgilidir. Site dışı çalışmalar ise sosyal medya linkleri, marka bilinirliği ve otorite sahibi sinyallerle ilgilidir.  

SEO NEDEN ÖNEMLİDİR?

Eğer bir websiteniz varsa ve gelir kazanmayı düşünüyorsanız mutlaka sitenizin tanıtımını yapmanız yani kullanıcılara ulaşmanız gerekir. Artık insanlar alışverişlerini internet üzerinden yapıyor, hizmet alırken interneti kullanıyor. Bu yeni pazarlama sistemine ayak uydurmak için düzenli SEO çalışmanız için mutlaka seo danışmanlığı hizmeti almalısınız. Reklam bütçelerinizin çok altında bedeller ile dönüşüm oranlarınızı maksimize edebilir, internet dünyasındaki kalıcılığınızı perçinlemiş olursunuz.